تارت شانی

» تارت شانی

مواد لازم خمیرتارت:

آرد سفید ۱ونیم پیمانه (پیمانه شیرینی پزی)

پودر نشاسته ۳ ق غ سرخالی

تخم‌مرغ ۱عدد

کره سرد ۱۰۰ گرم

شیر سرد ۲ الی ۳ ق غ

پودر شکر یا قند ۳ ق غ پر

بيكينگ پودر یک چهارم ق چایخوری

وانيل نصف ق چایخوری

نمک ۱پنس


مواد لازم کرم تارت:

شیر ۱ لیوان

نشاسته ذرت ۲ قاشق

وانیل نصف قاشق چایخوری

شکر ۲قاشق

پودر ژله‌ای انگور ۲ قاشق غذاخوری


طرز تهيه:

آرد، نشاسته، بیکینگ پودر، پودر قند، وانیل و نمک را باهم مخلوط والک می کنیم. درظرف گودی کره قطعه قطعه شده را هم اضافه و با نوك انگشت کره به خورد مواد می‌دهیم، وقتی شكل خرده نان که درآمد تخم مرغ را اضافه می‌کنیم سپس شیر سرد را کم کم اضافه تا خمير نرم ومنسجمی بدست بیاید.

نکته۱:

با نوک انگشت مواد را مخلوط کنید، چون گرمای کف دست باعث میشود خمیر به روغن بیافتد! همچنین زیادی ورز دادن خمیرم باعث دفرمه شدن خمیر میشود پس فقط درحد مخلوط شدن ورز بدهید!

سپس خمير را در نایلون می‌گزاریم تا ۱ساعت دريخچال استراحت کند ، بعد استراحت، خمیر را بین دو نایلون با وردنه پهن می کنیم (ضخامت خمیر باید نیم سانتی‌متر باشد. چون اگه خمیر نازك شود، زود پاره میشود)

خمیر آماده شده با کمک وردنه به آرومی در قالب چرب شده(به‌همراه کاغذ روغنی) گذاشته وبا انگشت خمیر را فرم می‌دهیم تاهمه جای قالب پوشیده بشود وبعد اضافات خمیر را می بریم.

مجدد قالب را ۳۰دقیقه دریخچال گذاشته وبعد با چنگال چند سوراخ روی خمیر می‌زنیم ودرفر گرم شده با حرارت متوسط ۱۷۰ سانتی گراد به مدت زمان ۱۵ تا ۲۰دقیقه قرار داده وچند دقیقه آخر هم گریل می‌کنیم تاطلایی شود.

نکته۲:

اگر خمیر را داخل فر گذاشتید و دیدید پف میکند، در فر را باز کنید و باز هم با چنگال سوراخش کنید تا پفش بخوابد!


برای تهیه‌ی کرم تارت شیر را با نشاسته ذرت و وانیل و شکر هم زده و روی حرارت باشعله بسیارکم باقاشق چوبی مرتب هم زدم تا وقتی که کمی غلیظ شود . پودر ژله ی انگور را با کمی آبجوش حل می کنیم و به موادمان اضافه می‌کنیم (اگه ژله انگور نداشتید از پودر ژلاتین استفاده کنید ) وقتی کرم از حرارت افتاد نصف لیوان انگور شانی را میکس می کنیم و از صافی رد می کنیم و به موادمون اضافه می کنیم .

وقتی تارت را از فر در آوردیم و کمی خنک شد روی تارت می‌ریزیم .


پی‌نوشت: شانی یک نوع انگور سیاه هست که سرشار از آنتی اکسیدان می باشد و در درمان کم خونی بسیار مفید است.


آخرین مطالب این وبلاگBuy Website Traffic Cheap
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
Buy Real Traffic
Buy website Traffic  ساخت وبلاگ رایگان